Az ékszer kultúra kialakulását évezredekre vezethetjük vissza, ennek története pedig érdekes részleteket rejt. Ezeket gyűjtöttük össze egy rövid összefoglalóba, hogy minden ékszert kedvelő hölgy tudja, hogyan, minek köszönhetjük ezt a viseletet.
- Ahogy fentebb is említettem, az ékszerek igen régi hagyománynak örvendenek, olyannyira, hogy ezeket előbb viselték, mint a ruhákat. Egyfajta státusszimbólumot is jelentett, – és még a mai napig is van hasonló vonatkozása – amikor az őskorban a levadászott húsok elfogyasztása után, a törzsfőnökök és a vezérek, magukra aggatták az állatok csontjait, fogait. Ezzel azt is jelezték, kinek van több, vagy díszesebb ékszere, vagyis ki az igazi férfi.
- Ahogy az őskorban, úgy az egyiptomi kultúrában is a társadalmi rangot mutatták meg az ékszerviseléssel. Ebben a korban olyan darabokat kedveltek, amelyek kissé illenek a maiakhoz. Nos, természetesen nem a charmra gondolok, hanem a formákra. Azonban még ekkor is a férfiak viseltek leginkább ékszert, míg a mai korban a hölgyeké ez a kitüntetett csillogás.
- Az egymáshoz tartozás szimbóluma a karikagyűrű, ahogy azt már korábbi cikkünkben is megjegyeztük. Hogy mióta van így? A XIII. századtól tartjuk nyilván az eljegyzési gyűrűket, amikor a pápa elrendelte, hogy az eljegyzést követően várni kell a házassággal. Így, ezzel az ékszerrel szimbolizálták, hogy foglalt egy hölgy. Azonban, egy ókori fáraónál is felfedezhető volt a karikagyűrű, aki ezzel pecsételte meg szerelmét.
- Szintén karikagyűrű: vajon miért a gyűrűs ujjon hordjuk? Praktikus okokra vezethető vissza, hiszen ez az ujj a leghaszontalanabb, a többivel szemben. Ezáltal egy gyűrű nem okoz gondot, nem lesz útban.
- Az egyik legnépszerűbb gyémántforma a kerek csiszolású. A piacon első számú formát hagy maga után, a többi pedig csak a későbbiekben került a kedvencek listájára. Ugye, hogy nem lehet figyelmen kívül hagyni ezt a szimmetrikus és káprázatosan ragyogó gyémántot?
5+1 Egy időben egy kisasszony, több eljegyzési gyűrűt is viselhetett, más-más udvarlótól, viszont nem sokkal később már csak azt az egyet hordhatta, akivel aztán összekötötte az életét, vagyis akinek a legkomolyabbak voltak a szándékai.